Czy naprawdę potrzebujesz projektanta wnętrz, czy możesz to zrobić sam?

0 Comments

Projektowanie wnętrz opisuje różne, ale powiązane ze sobą działania, które mają na celu przekształcenie przestrzeni wewnętrznej w piękny i funkcjonalny pokój. Pokój, który zarówno spełnia Twoje wyjątkowe oczekiwania projektowe, jak i jest odpowiedni do określonego celu. Nastrój, wygoda, łatwość użytkowania, dostępność, bezpieczeństwo, kolor i światło to tylko niektóre z czynników, które należy wziąć pod uwagę. Korzystanie z usług profesjonalnych projektowanie wnętrz online może być wygodne, ale kosztowne i chociaż perspektywa może wyglądać zniechęcająco, przy odrobinie przemyślenia, planowania i strategicznego podejścia — możesz to zrobić samodzielnie.

Gdzie mam zacząć?

Przede wszystkim rozważ projekt –

Zaczynasz od zera w nowym domu?
Chcesz zaprojektować pokój marzeń?
Chcesz odświeżyć lub zmienić styl?
Chociaż możesz robić wiele pokoi, a nawet cały dom, zaplanuj każdy pokój lub przestrzeń indywidualnie. Oczywiście podstawowe przeznaczenie pokoju jest najważniejsze, czy to na przykład sypialnia, pokój rodzinny czy gabinet. Na swoim planie, kartce lub bloku zapisz nazwę lub numer pokoju i jego funkcję.

Zwróć uwagę na wymiary – rozmiar, kształt i wysokość (nie chcesz kupić mebla, a potem stwierdzisz, że jest za wysoki do pokoju). Zmierz odległość między elementami stałymi, takimi jak drzwi, okna i ściany. Nie potrzebujesz szczegółowego planu architektonicznego, ale kiedy idziesz na zakupy, niezbędny jest zgrubny plan z pomiarami.

Który styl?

Czy styl będzie dyktowany przez Twój dom? Czy jest tradycyjny, kolonialny, wiktoriański czy współczesny? Oczywiście możesz mieszać style, wprowadzając współczesny styl do wiktoriańskiego domu lub mieć różne style w różnych pokojach. Nie ma sztywnych zasad, wszystko zależy od Ciebie i tego, z czym czujesz się komfortowo.

Jeśli szukasz inspiracji to stosunkowo łatwo je znaleźć, w magazynach wnętrzarskich, katalogach, książkach, a nawet w programach telewizyjnych, odwiedzając salony i domy pokazowe. Jakie kolory tkanin, wzorów, oświetlenia i wyposażenia cię przyciągają. Weź wycinki z czasopism i katalogów i zanotuj informacje z wielu różnych źródeł.

Odnawianie istniejącej przestrzeni — oto najważniejsza wskazówka.

Usuń cały bałagan.

Zatłoczony pokój pełen bałaganu nigdy nie wygląda dobrze. Wszyscy staramy się zapobiegać gromadzeniu się bałaganu, ale jeśli chcesz zacząć od nowa – bądź bezwzględny. Używaj szuflad, szafek i szafek do przechowywania rzeczy, które chcesz zatrzymać, wyrzucić, sprzedać lub oddać resztę. Już ten jeden krok może wiele zmienić. Niezależnie od stylu, czysta, otwarta przestrzeń, umożliwiająca swobodę ruchu i redukcję pułapek na kurz, zawsze wygląda bardziej zachęcająco. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku współczesnego wystroju domu, który jest znany ze swoich eleganckich, czystych linii.

Światło, kolor i nastrój

Kolor i światło są głównymi czynnikami w tworzeniu stylu i tworzeniu pożądanego nastroju i atmosfery. Czy jest to jasny, przestronny pokój dzienny, pokój zabaw dla dzieci, sypialnia czy wieczorna strefa rozrywki? Czy będziesz polegać głównie na świetle naturalnym czy sztucznym? Oświetlenie jest ważną częścią domu, obrazu wnętrza i nastroju. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów oświetlenia – kinkiety, lampy wiszące, żyrandole, lampy podłogowe oraz lampy stołowe. Spróbuj poeksperymentować z oświetleniem wnętrza, aby znaleźć najlepszą kombinację położenia i jasności.

Wybierając kolory, zawsze pamiętaj o funkcji pomieszczenia. Na przykład w sypialni jaskrawe kolory lub surowe wzory są mniej relaksujące niż malowanie ścian neutralnymi kolorami, używając kontrastujących kolorów do ozdób i akcesoriów. Użycie kilku podobnych kolorów lub różnych odcieni tego samego koloru jest bardziej efektywne dla całego schematu niż użycie tylko jednego koloru.

We współczesnym wzornictwie klasycznymi kolorami są czerń, biel i beż. Zastosowane kolory są jednolite, bez wzorów i ozdobników, używając jednego koloru lub łącząc dwa lub trzy; chociaż ściana funkcyjna może być pomalowana na odważny kolor, aby uzyskać efekt.

Wystrój wnętrz w stylu vintage wykorzystuje stonowane i pastelowe odcienie z wzorzystymi akcentami, takimi jak całe ściany lub panelowe akcenty wzorzystej tapety.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *